Meral Akşener: Bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyorlar – HABER BİZDEN

Meral Akşener: Bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyorlar

akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Yeniçağ TV’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“Kılıçdaroğlu’nun Sözü Çok Saygıdeğer Ama Hiç Konuşulmadı” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘uzlaşılırsa cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırım’ sözlerinin” sorulması üzerine Akşener, şunları kaydetti:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu masadan çıkacak adayın vasıflarına dair ilan ettiği vasıflar var, ben onların her fırsatta ‘doğru olduğunu’ söyledim. Benim eklediğim şey, kazanacak bir adayla yola çıkmamız gerekli. Hala burada duruyoruz. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına dair ‘altılı masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım’ sözü, elbette çok saygıdeğer ama bu noktada hiçbir konuşma olmadı.”

“Bu İlişkilere Saygı Duyduk”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleriyle ilgili Akşener şu açıklamaları yaptı:

“Sayın Gürsel Tekin çok tecrübeli kilit taşlarından birisidir. Böyle bir cümle kurduğuna göre, kanaat belirttiğine göre partisinin görüşlerini iletiyor demektir. Şimdi biz o masada İYİ Parti olarak hiçbir partinin başka siyasi partilerle nasıl ilişkiler kuracağına dair nasıl ilişkiler kuracağına dair dayatmaya girmedik. İlişki de demeyelim iletişim diyelim, her hangi bir dayatmada bulunmadık. Bu ilişkilere saygı duyduk. Bizim de diğer siyasi partilerle olan iletişimimize herkes saygı duymak zorunda.”

“Bizi Hdp İle Terbiye Etmeye Çalışıyorlar”

“Bakın Türkiye’de uzunca bir zamandır bizi Cumhur İttifakı bileşenleri ve o onların taraftarı HDP ile terbiye etmeye çalışıyor. Bu kelimeyi özel olarak seçtim. Bu arada da kendini HDP’nin de üzerinde patron gibi gören, muhalif takımın içinde onlar da bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyor. Onlar HDP’nin üstünde etkileyici tavır gibi. Bütün bunların içinde çok üzüldüğümüz bir şey oluyor; sonuçta bu terbiye etme metodunun Kürtlere dair bir sövgüye döndüğünü gördük. Ben gittiğim her yerde birey olarak terbiye edilmeye, ona yönelik organize edilmiş insanlarla karşılaştığımda söylediğim bir şey var. Ne yaparsanız yapın ben Kürtlere sövmeyeceğim, onları incitmeyeceğim.”

“Ankara Ve İstanbul Alınamazdı”

Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimine” ilişkin olarak “Türkiye’nin umutsuzluğunu ortadan kaldırdık biz. İstanbul ve Ankara alınmamış olsaydı, bugün ‘cumhurbaşkanlığını alabilirizi’ konuşamazdık. Ayrı ayrı girseydik alınamazdı” dedi.

%d