İYİ Parti’de Kılıçdaroğlu istifası! – HABER BİZDEN

İYİ Parti’de Kılıçdaroğlu istifası!

flaş

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Habertürk’ten Nagehan Alçı‘ya yaptığı açıklamada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nu hedef almıştı. 

Paçacı, “Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ diye soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. ‘Devlet tecrübesi yok mu?’ diyoruz ‘var’ diyorlar. ‘E o zaman?’ ‘Ama olmaz…’ Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var.” demişti. Paçacı, İYİ Parti’de adaylık konusunda ibrenin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yana olduğunu söylemişti.

Sözleri kamuoyunda tepki çeken Paçacı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. 

Cihan Paçacı Kimdir?

Mustafa Cihan Paçacı, 25 Mart 1949’da Malatya’da doğdu. Babasının adı Asım, annesinin adı Zekiye’dir. Ekonomist ve Bankacı; Ankara İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisi’ni bitirdi. Şekerbank’ta Genel Müdür Yardımcılığı, Etibank Bankacılık Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, TC Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli ticari ve sanayi kuruluşlarında yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. 20. Dönem Elazığ, 21. Dönem Ankara Milletvekili. 

%d blogcu bunu beğendi: