Zeyrek: Bahçeli, Erdoğan’ı reddetti

Flaş

 Zeyrek: Bahçeli, Erdoğan’ı reddetti

08.03.2021 - 21:07

Güncelleme : 08.03.2021 - 21:39

Deniz Zeyrek, Sözcü’deki bugünkü yazısında AKP’li Tayyip Erdoğan ile ortağı MHP Genel Başkanı Bahçeli arasında yaşanan görüşmenin detaylarını aktardı

Zeyrek, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabine için Devlet Bahçeli’den isim istediğini ancak Bahçeli’nin bu teklifi reddettiğini yazdı. MHP tabanının Bahçeli’nin bu tavrına tepkili olduğu öne sürüldü.

“Cumhur İttifakı’nın iki partisi bir hafta arayla büyük kongre toplayınca, Ankara’da “iktidar kanadında 18-24 Mart haftası çok önemli gelişmeler olacak” beklentisi oluşmuş” ifadelerine yer veren Zeyrek, şu şekilde devam etti:

MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli’nin kabul etmediği konuşuluyor.

Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan’ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor.

İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılma Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek.

Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın