Yurtdışına çıktığı iddia edilmişti: Alaattin Çakıcı’dan açıklama

Yurtdışına çıktığı iddia edilmişti: Alaattin Çakıcı’dan açıklama

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisinin de parçası olduğu mafya-siyaset-sermaye ilişkileri hakkındaki iddiaları ülkenin gündemini oluşturmaya devam ederken MHP lideri Bahçeli’nin “dava arkadaşım” dediği çeteci Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Alaattin Çakıcı ile ilgili dikkat çeken bir kulis bilgisi ortaya çıkmış, Peker’in iddiaları karşısında bir süredir “sessiz” kaldığı görülen Çakıcı’nın “piyasadan çekilmesi” yönünde aldığı mesaj sonrası, durum normalleşene kadar yurt dışına çıktığı iddia edilmişti.

Çakıcı’nın açıklaması şöyle oldu: 

Batı ve okyanus ötesi İsrail ortaklaşa ülkemizde çirkin bir senaryo ile yerli işbirlikçilerini devreye sokarak günlerdir bu çirkin oyunu izlemekteyiz. Basın, sosyal medya ve televizyonlarda devletimizin beka sorunu var iken sürekli batının devreye soktuğu bu çirkin oyunda her konuda gündeme dolaylı da olsa getiriliyorum.

Bu gündeme getiren sözde basın mensupları bir haberlerinde de “Alaattin Çakıcı Kıbrıs’a gönderildi” diyorlar. Ben şu an özgür bir vatandaşım, Kıbrıs’a da ve dünyanın her yerine de gidebilirim. Bu kimsenin sorunu değilken niye bu kadar sorun ediliyor.

Bir Cevap Yazın