Yunanistan’dan Süleyman Soylu’nun PKK açıklamasına yanıt – HABER BİZDEN

Yunanistan’dan Süleyman Soylu’nun PKK açıklamasına yanıt

yunanistan türkiye

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Atina’nın PKK üyelerini eğittiği yönündeki suçlamasını reddederek, Soylu’nun ifadelerini “üzücü ve kışkırtıcı yalanlar” olarak nitelendirdi.

İçişleri Bakanı Soylu, pazar günü Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek, “Sevgili Kılıçdaroğlu; Üzücü bir haber daha: HDPKK’nın, Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen Delil kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti tarafından yakalandı. Sadece savunduğun HDPKK’nın değil Yunanistan’ın da ilgiye ihtiyacı var.” iletisini paylaşmıştı. Yunanistan’ın uluslararası hukuk kurallarına bağlı olduğunu belirten Theodorikakos, Türk Bakan’ın suçlamasına atıfla, “Bu iddiaların gerçeklikten tamamen uzak olduğunu herkes anlıyor.” diye konuştu.

Anadolu Ajansı ise bu haberi, ‘Yunanistan Lavrion Kampı’nda sabotaj eğitimi alan, PKK/KCK’nın talimatıyla büyükşehirlerde silahlı ve bombalı eylem hazırlığındaki Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’da yakalandı’ şeklinde aktarmıştı.

%d