Gazeteci Cüneyt Özdemir, Süleyman Soylu’nun TRT Haber canlı yayınındaki ‘Sedat Peker’den her ay 10 bin dolar siyasetçi’ iddiasıyla ilgili Youtube kanalında çarpıcı bir açıklamada bulundu.İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz haftalarda katıldığı TRT Haber canlı yayınında “Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklamasının yankıları sürüyor.

Soylu ise gündeme getirdiği iddiada 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini henüz açıklamadı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim?” başlığıyla Youtube canlı yayını yaptı.

ÖZDEMİR: BİR SİYASETÇİ BANA 10 BİN DOLAR ALAN İSMİ SÖYLEDİ

Yayını sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaşan Özdemir tweetinde dikkat çeken ifadeler kullandı.

Özdemir, “Bugün üst düzey bir siyasetçi off the record bu ismi bana söyledi. Henüz farklı kaynaklardan doğrulatamadım. Ancak çok sürpriz yok.” dedi.

AK PARTİLİ OLMASA SOYLU İSMİ ÇOKTAN AÇIKLARDI

Cüneyt Özdemir yayında yaptığı konuşmada, “Bu gidişat bana normal gelmiyor. 10 bin dolar alan siyasetçiyi ortaya atan Süleyman Soylu. Madem o ortaya attı. Süleyman Soylu açıklamalı. Neden açıklamıyor, benim aklıma tek bir şey geliyor herhalde AK Partili. AK Partili olmasa çoktan açıklar gibi ya da bir gazeteciye sızdırır. Akla gelen ilk şey bu.” ifadelerini kullandı.

OKLAR METİN KÜLÜNK’Ü GÖSTERİYOR

Sedat Peker videolarında sık sık AKP eski milletvekili ve şu an MYK’da yer alan Metin Külünk’ten bahsediyor. Feyzi İşbaşaran’ın karakolda dövülmesi ve Hürriyet Gazetesi’ne saldırı olaylarında Metin Külünk’ün kendisinden ricada bulunduğunu açıklamıştı. Soylu’nun “Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” iddiasının ardından oklar Metin Külünk’e çevrildi ancak kendisine konuyla ilgili soru soran gazetecilere hiçbir açıklama yapmadı. İddiayı gündeme getiren Soylu “İsmi savcılığa açıklayacağım” dedi fakat 12 gün geçmesine rağmen herhangi bir adım atılmadı. Sedat Peker ise Pazar günü yayınlayacağı videoda ismi açıklayacağını belirtti. Cüneyt Özdemir ise “öğrendim, sürpriz yok” diyerek tekrar akıllara Metin Külünk’ü getirdi.