Ümit Özdağ HDP’liler bize Oy verecek

...

 Ümit Özdağ HDP’liler bize Oy verecek

16.03.2021 - 1:23

Güncelleme : 16.03.2021 - 1:23

İYİ Parti’den istifa ederek yeni parti kurma kararı alan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, kendilerine katılmak isteyen partiler olduğunu söyledi.

Meral Akşener ve İYİ Parti İstanbul Başkanı Buğra Kavuncu ile yaşadığı anlaşmazlıkların ardından istifa eden Prof. Dr. Ümit Özdağ, Habertürk’te Kübra Par, Muharrem Sarıkaya ve Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtladı.

“BİZE KATILMAK İSTEYEN PARTİLER VAR”

Kuracağı yeni partiye ilişkin açıklamalarda bulunan Özdağ, “Bize katılmak isteyen partiler var. Ama isimlerini açıklamak şık olmaz. Önümüzdeki süreçte her şey belli olur” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN KURACAĞI PARTİ HANGİ İTTİFAKA KATILACAK?

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, yeni kuracağı partinin Cumhur İttifakı ya da Millet İttifakı’na katılmayacağını söyledi.

“HDP’LİLERİN DE OYLARINI ALACAĞIZ”

Deneyimli siyasetçi, HDP seçmeninin de oylarını alacaklarını savunarak, “Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisiyiz ama göreceksiniz HDP’liler de bize oy verecek. Suriyelileri istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Özdağ, şöyle konuştu:

“İki ittifakta da yer almayacağız. Biz AKP’den oy almayı Davutoğlu ve Babacan’a bırakmayacağız. İkinci tura Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın adayı kalırsa bizim seçmenimiz Erdoğan’a oy vermez. Ama diğer tarafın adayı da önemli tabii.”

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın