Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Ersever, ‘Vatandaşlarımızın ısrarlı daveti karşısında anlık olarak gelişen bir ziyaretti’ yorumuyla kendini savundu

Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Ersever, geçen hafta kentteki Ülkü Ocakları’na ziyarette bulundu. Ziyarete ilişkin fotoğraflar sosyal medyadan yayılınca albaya tepkilerde gelmeye başladı.

Öte yandan Bolu Ülkü Ocakları’nın internet sitesinde şu notla yayınlandı: “Ocak Yöneticilerimizle hasbihal eden, jandarma alay komutanımız, Ocak yöneticilerimize ve teşkilatlarımıza çalışmalarında başarılar diledi.”

Fotoğraflarda Alay Ömer Ersever’in ülkücülere üzerinde ‘Bolu İl Jandarma Komutanlığı’ yazılı bir torba içinde hediye verdiği görülüyordu.

Sosyal medyadaki tepkiler üzerine Albay Ersever yazılı açıklama yaptı ve ziyaretin ‘anlık’ olarak geliştiğini belirtti. Ersever, “Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yapmış olduğum şehit yakınları ve gazilerimizin ziyaretlerinden biri olan Kıbrıs gazimizin iş yeri çıkışında hemen aynı bina içinde bulunan ve daha önce şehitlik ziyareti ve milli bayramlarda çok defa karşılaştığım vatandaşlarımızın ısrarlı daveti karşısında anlık olarak gelişen bu dernek ziyaretinin tamamen insani gerekçeyle icabet edilen bir ziyaret olduğunu kamuoyumuzun bilgilerine sunarım.” ifadelerini kullandı.