Ülkü Ocakları Başkanı’na başsağlığı dileyen Ayhan Bilgen’den eleştirilere ‘rozetli’ yanıt – HABER BİZDEN

Ülkü Ocakları Başkanı’na başsağlığı dileyen Ayhan Bilgen’den eleştirilere ‘rozetli’ yanıt

Öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş için paylaştığı başsağlığı mesajından sonra gelen eleştirilere yanıt olarak “Ülkücü değilim ama insanım. İki kız çocuğunun hıçkırıklar içinde feryadını en çok Kürtlerin anlayacağını sanıyorum. HDP’li olmak için de önce insan olmak gerekir. Hayatımın hiç bir döneminde rozeti yüreğinden büyük biri olmadım” ifadelerini kullandı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’da motosikletli bir saldırganın açtığı ateşte başından vurularak hayatını kaybetti. Ateş’in yanında bulunan arkadaşı ise saldırıda yaralandı. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin 3 kişi gözaltına alınmış durumda.

Olay sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere birçok isim taziye mesajı yayımladı. Ateş’in öldürülmesiyle ilgili MHP ve Ülkü Ocakları’ndan ise herhangi bir açıklama gelmemişti.

Ateş’in ölümü sonrası Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Partisi) Genel Başkanı ve Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen da Twitter hesabı üzerinden “Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanlarından Doç. Dr. Sinan Ateş’in yakınları ve sevenlerine sabır, başsağlığı diliyorum” mesajı paylaştı.

Bunun üzerine Bilgen’in mesajına olumlu ve olumsuz çok sayıda tepki ve eleştiri geldi.

Eleştirilere cevaben Bilgen, “#sinanates ile bir arkadaşımın bürosunda karşılaşıp tanıştık. Kalanların acısını paylaşmak insani bir sorumluluktur. Her şeyi siyasi kavga üzerinden okuyanların ne Kürtlüğü ne Türklüğü beni ilgilendirmiyor. Önce insan gibi hareket etmeyi bilmek gerekiyor, mağdur olmak buna yetmiyor” ifadelerini kullanarak paylaşım yaptı.

“Rozeti yüreğinden büyük biri olmadım”

Hesabı üzerinden, yapılan diğer eleştirilere yanıt veren Bilgen, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkücü değilim ama insanım. İki kız çocuğunun hıçkırıklar içinde feryadını en çok Kürtlerin anlayacağını sanıyorum. HDP’li olmak için de önce insan olmak gerekir.

Hayatımın hiç bir döneminde rozeti yüreğinden büyük biri olmadım.”

KAYNAK RÜDAW

%d