Türkiye’nin Raporu: Dikkat çeken HDP detayı – HABER BİZDEN

Türkiye’nin Raporu: Dikkat çeken HDP detayı

anket

Türkiye’nin Raporu geçen ay yayınlanan Aksoy, Optimar, Metropol, Area, Yöneylem ve ORC araştırma şirketlerinin açıkladığı anketlerin ortalamasını hesapladı: Cumhur İttifakı düşüşte, Millet ittifakı yükselişte, HDP kilit parti.

Türkiye’nin Raporu, anket şirketlerinin Eylül ayında kamuoyu ile paylaştıkları anket sonuçlarından yola çıkarak kararsızlar dağıtıldıktan sonra ittifakların aylık ortalaması​nı hesapladı.

Aksoy, Optimar, Metropol, Area, Yöneylem ve ORC araştırma şirketlerinin geçtiğimiz ay açıkladığı anketlerin ortalamasına göre: Cumhur İttifakı düşüşte, Millet İttifakı yükseliyor, HDP kilit parti. 

Türkiye’nin raporuna göre AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 39,2 olarak hesaplandı. CHP, İYİ Parti, Demokrat Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nin oluşturduğu Millet İttifakı oy oranı ise yüzde 41,5 olarak hesaplandı.

Türkiye’nin Raporu’na göre, Eylül ayında yayınlanan anket sonuçlarının ortalamasında , HDP’nin ortalama sonuçlarından elde ettiği verilere göre HDP’nin oy oranını yüzde 10,3 olarak hesapladı.

Kararsızlar ve diğer partilerin oy oranı yüzde 9’de olarak ölçüldü.

%d blogcu bunu beğendi: