‘TSK ile cihatçılar arasında çatışma çıktı’

'TSK ile cihatçılar arasında çatışma çıktı'

 ‘TSK ile cihatçılar arasında çatışma çıktı’

26.04.2020 - 14:39

Güncelleme : 26.04.2020 - 14:39

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İdlib’in güneyinde M4 karayolunda TSK güçleriyle cihatçı gruplar arasında çatışma çıktığını duyurdu. Çatışmada ‘ortak devriyelere karşı oturma eylemi yapan’ iki kişinin öldüğü iddia edildi.

İngiltere merkezli ve ÖSO destekli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Halep-Lazkiye M4 karayolunun doğusunda bulunan İdlib güneyindeki El Nayrab kasabasında TSK güçleriyle cihatçı gruplar arasında çatışma yaşandığını duyurdu.

Çatışmada yoğun silah seslerinin duyulduğu ve TSK’nin “devriyelere karşı oturma eylemi yapanlara” biber gazı kullandığı öne sürüldü. SOHR’un iddiasına göre, TSK mensubu bir birlik, bu sabah saatlerinde M4 kenarındaki toprak bariyerlerini kaldırdı ve bölgedeki cihatçılara karşı biber gazı kullandı.

Cihatçı grubu “Türkiye-Rusya ortak devriyesine karşı oturma eylemi yapanlar” diye niteleyen SOHR, grubun TSK birliğine taş atarak karşılık verdiğini kaydetti.

TSK güçlerinin daha sonra gerçek mermi kullandığını ve çatışma sonucunda iki kişinin öldüğünü iddia eden SOHR açıklamasında ölenlerin sivil ya da cihatçı örgüt mensubu olup olmadığının henüz bilinmediğini kaydetti.

HABER BİZDEN

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.