Suriye’de Uluslararası Koalisyon üssüne İHA’larla saldırı – HABER BİZDEN

Suriye’de Uluslararası Koalisyon üssüne İHA’larla saldırı

abd

Uluslararası Koalisyon tarafından yapılan açıklamaya göre, Suriye-Ürdün-Irak sınırı üçgenindeki Tanf Üssüne 2 İHA ile saldırı düzenlendiği belirtildi.

Pazartesi sabahı, uluslararası koalisyon güçleri ve Mexawir El-Sewr grubu tarafından kontrol edilen alanlar İHA saldırısına uğradı.

İHA’lardan birinin imha edildiği diğerinin ise üssün içinde patladığı belirtilen açıklamada, herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bilgisine yer verildi.

Irak ve Suriye’deki Uluslararası Koalisyon Güçleri Genel Komutanı General John Brennan, yaptığı açıklamada, “Bu tür saldırılar sivil ve masum Suriye halkının hayatını tehlikeye atıyor. Güçlerimizi korumak için gerekli önlemleri alacağız” dedi.

Tanf Askeri Üssü, 2014 yılında IŞİD’e karşı mücadele amacıyla kurulmuştu. Suriyeli muhalif gruplardan Mexawir El-Sewr’in üyeleri söz konusu üste kalıyor.

Daha önce de saldırılara maruz kalan üsse yönelik saldırıların İran’a bağlı milisler tarafından yapıldığı düşünülüyor. Milislerin üsse 30 kilometre mesafedeki El-Alayaniye köyünde kaldıkları belirtiliyor

%d blogcu bunu beğendi: