Süleyman Soylu, Şırnak’ta HDP’yi hedef aldı – HABER BİZDEN

Süleyman Soylu, Şırnak’ta HDP’yi hedef aldı

soylu

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP hakkında ‘Bakın biz yıllardır PKK’nın partisi diyoruz, alınmıyorlar, utanmıyorlar, itiraz da etmiyorlar. ‘Hayır, öyle değiliz’ de demiyorlar’ ifadelerini kullandı. Soylu’nun bu ifadeleri, AKP heyetinin anayasa değişikliği için HDP’ye gerçekleştirdiği ziyaretin ve konuya ilişkin bazı AKP’li isimlerin ‘HDP’yi terör örgütü olarak görmüyoruz’ ifadelerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Üniversitesi’ndeki Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim Semineri Kapanış Töreni’ne katıldı.

Terörle mücadelede 1845 güvenlik korucusunun şehit olduğunu söyleyen Bakan Soylu, HDP’yi işaret ederek “Bakın biz yıllardır PKK’nın partisi diyoruz, alınmıyorlar, utanmıyorlar, itiraz da etmiyorlar. ‘Hayır, öyle değiliz’ de demiyorlar” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

HDP’yi PKK’nin Partisi İlan Etti

Bunların hiçbirisi sayılarla anlatılmaz. Bunların hiçbirini PKK’nın toplantılarında anlatmazlar, PKK’nın partisi anlatmaz. Bakın biz yıllardır PKK’nın partisi diyoruz, alınmıyorlar, utanmıyorlar, itiraz da etmiyorlar. ‘Hayır, öyle değiliz’ de demiyorlar. Her platformda savunuyorlar. Yıllarca bu acıları yaşattılar. Hala utanmadan Diyarbakır sokaklarında, Şırnak, Cizre sokaklarında geziyorlar. Hala utanmadan PKK ele başına özgürlük istiyorlar. Hala utanmadan PKK için eleman istiyorlar, çocukların dağa gitmesine aracılık ediyorlar.

Ankara’da güya siyaset yapıyorlar, Meclis’te el kaldırıyorlar ve bu katliamların, bu yaşananların bir tanesi için bile milletten özür dilemiyorlar. Ben lafımı ağzında tutan bir adam değilim. Dün akşam Nusaybin’de bir festival vardı. HDP de PKK da gitmeyin diye çağrı yaptı. On binlerce genç, on binlerce insan Nusaybin Meydanı’nda o festivale koşar adım gittiler. Geçti o günler. Milleti korkutarak, ürküterek hiza vermeye çalıştığınız günler geçti. Bugün Doğu ve Güneydoğu’da Allah’a şükürler olsun hürriyet çiçekleri, özgürlük çiçekleri, bugün Doğu ve Güneydoğu’da kardeşlik çiçekleri açıyor ve Allah’a şükürler olsun, açmaya ve etrafı bu çiçeklerle güzelleştirmeye devam edecek. Türkiye bugün bu bölgede bambaşka bir iklimi yaşamaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: