‘Süleyman Soylu, konuşursam ‘yer yerinden oynar’ mesajını Erdoğan’a verdi’ – haberbizden

‘Süleyman Soylu, konuşursam ‘yer yerinden oynar’ mesajını Erdoğan’a verdi’

CHP Grup Başkanvekili Engin ÖzkoçKRT TV’de katıldığı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  Suç örgütü lideri Sedat Peker’in hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun konuk olduğu HaberTürk’teki programa dikkat çeken CHP’li Engin Özkoç çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a mesaj verdiğini söyledi.

Özkoç, “Süleyman Soylu, ‘Sedat Peker gibi ben de konuşursam yer yerinden oynar’ mesajını Erdoğan’a ve diğer yol arkadaşlarına verdi…” dedi. 

“HEMEN ERKEN SEÇİM”

“Erdoğan ülkeyi yönetemiyor, erken seçimden kaçıyor” diyen Özkoç, “hemen erken seçim” ifadelerini kullandı.

Sarayın bir ayda 2-3 tane anket yaptırdığını söyleyen Özkoç, “Bakıyorlar ki oylar düşüşte, ne zaman ki insanlar büyük sıkıntılar yaşıyorsa, pandemi düzenli bir şekilde yürütülemiyor, kontrol altına alınamıyor. Aşı yok, doğru bir şekilde müdahale yok, insanlar büyük bir sıkıntı içerisindeyse AKP’nin başındaki kişi kalkıyor, ‘bu bizim suçumuz değil. Bu kimin suçu? Muhalefetin suçu, kafalarında başka birşey var, darbe var’ diyor.

Peki Kılıçdaroğlu ne diyor? ‘Darbe marbe değil, sevgili Erdoğan, bizim darbede filan aklımızı yok, darbeden en büyük zararı gören CHP’dir. Biz sana başka birşey söylüyoruz, gel kardeşim, korkma, darbe ile aklını filan bozma, sandıkla gel bu milletin karşısında güven oyu al. Sandıkta hesaplaşalım’ diyor.” ifadelerini kullandı.

HABER- GÖRSEL: KRT TV

Bir Cevap Yazın