Soylu’dan “yangın paylaşımları” açıklaması dikkat edelim

Soylu’dan “yangın paylaşımları” açıklaması dikkat edelim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devam eden orman yangınlarına ilişkin paylaşımlarla ilgili açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan bakan, „Ciğerlerimizi yakan yangınlar nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere dikkat edelim“ ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu’nun açıklaması şöyle:

Ciğerlerimizi yakan yangınlar nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere dikkat edelim. Kötülükten, kaostan beslenenler, özellikle sosyal medyada zehir saçıyorlar.Biz, her insanın olduğu gibi; her ağacın, her hayvanın, her börtü böceğin hayat hakkını son nefesimize kadar koruruz. Kaos isteyenlerin, nefret tohumu ekenlerin, toplumun vicdanını istismar edenlerin oyunlarına gelmeyiz. Dezenformasyonla, yalan haberlerle toplumun moral durumunu bozmak isteyenler amaçlarına kavuşamayacaklardır.
Orman yangınları üzerinden kardeşliğimizi hedef alarak daha büyük yangınlar tutuşturmak isteyenleri tanıyoruz.
Gün, kaos isteyen, gerilim isteyen, kavga ve şiddet isteyenlerin emellerini boşa çıkaracak, 85 milyon vatandaşımızın birlik ve beraberlik günüdür.Bütün yangınları birlik ve beraberlik ruhuyla söndüreceğiz ve inşallah sonsuza kadar bir olacağız

Bir Cevap Yazın