Soylu’dan tribünlere tehdit – HABER BİZDEN

Soylu’dan tribünlere tehdit

Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmasında tribünlerden “Hükümet istifa” sloganları atılmasının ardından tribünleri önce Devlet Bahçeli hedef almıştı. Tribünleri tehdit sırasındaki yeni isim ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Soylu, Hatay’da yaptığı açıklamada “Spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler de biraz şurada devletin, milletin, sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabaya bir kulaklarını versinler” dedi.

“Mesaimizi bölmesinler, bölerlerse de hodri meydan”

Soylu devamında şunları söyledi:

Burada bizim bu deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Burada insani bir mesele yürütüyoruz ve kendimizi bu meseleye gömdük, devam ediyoruz. Üç beş tane bu tip meselenin koordinasyonuna ve mühendisliğine soyunan adamlara da Türkiye’nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez yani. Ama bizim mesaimizi bölmesinler. Biz mesaimizi de böleriz. Ama bölerlerse, bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan.

%d