Şık’tan bomba ‘Sedat Peker’ iddiası: Birçok polis… – HABER BİZDEN

Şık’tan bomba ‘Sedat Peker’ iddiası: Birçok polis…

şık

TİP milletvekili Ahmet Şık, Medyascope TV’de katıldığı yayında, suç örgütü lideri Sedat Peker’e emniyet teşkilatı içinden bazı polislerin bilgi ve belge gönderdiğini söyledi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Ahmet Şık, Medyascope Tv’de katıldığı yayında, Sedat Peker’e emniyet içinden bilgi aktarıldığını belirterek, ”Türkiye’nin birçok yerinden, birçok polis Sedat Peker’e istihbarat akıtıyor. Şunu da anlat, bunu da anlat diye.

Çünkü bunlar, suç ilişkisine bulaşmamış, ağırlıklı olarak dürüst polisler olduklarını düşünüyorum. Buradan da çağrı yapayım kendilerine; Varsa bilgi-belge, göndersinler. Bunu yayınlayacak gazeteciler ve mecra var. Sedat Peker’e akıtıyorlar bilgileri, polis teşkilatından gidiyor, biliyorum” diye konuştu.
“İKTİDARA KARŞI ÖFKENİN BOYUTUNU GÖSTERİYOR”

Şık ayrıca bilgi ve belgelerin Peker’e aktarılmasının nedeninin iktidara karşı biriken bir öfke olduğuna dikkat çekerek, ”Bu demektir ki Sedat Peker’in bir karşılığı var ya da iktidara karşı olan öfkenin boyutunu gösteriyor. Ses çıkaramayacak pozisyonlarda olanların, anlatan birine gönderiyor olmaları” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: