Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye’deki siyaset ve bürokrasiye ilişkin iddialarını dile getirdiği videoları yayınlamaya devam ederken; videoları ara vermişti. Peker’in tutuklandığı ya da öldürüldüğü iddialarının gündeme gelmesiyle Peker, ‘bulunduğu ülkedeki güvenlik görevlileriyle yapmış olduğum görüşme neticesinde, kafa karışıklıklarını gidermek için’ 6 dakikalık bir video yayımladı.

Peker videoda, “15 gün sonra can riskimle ilgili yeni bir değerlendirme yapılacakmış, bundan sonraki aşamada bir karar verecekler. Ama burada ama başka bir ülkede verdiğimiz akdi inşallah tamamlayacağız” açıklamasını yaptı.

KİTAP DETAYI

Peker’in yayınladığı videolarda yer alan kitaplarda dikkat çekerken; Peker son videosunda Paulo Coelho’nun ‘Işığın Savaşçısı’nın El Kitabı’ kitabına yer verdi. 

KİTABIN ÖZETİ

Söz konusu kitabın özeti şöyle yer alıyor: Hayallerimizi yaşamamız, hayatı kucaklamamız, yazgımızla yüzleşmemiz için bir çağrı. Paulo Coelho, benzersiz üslubuyla, her birimizin kendi içindeki Işığın Savaşçısı’nı keşfetmesine yardımcı oluyor; hepimizi Savaşçı’nın yoluna çağırıyor: Yaşıyor olma mucizesinin değerini bilenin, yenilgisini kabullenenin, sonunda olmak istediği insan olabilen kişinin yoluna.Işığın Savaşçısının Elkitabı, Simyacı’nın yazarından bilgelik dolu bir armağan.

Işığın Savaşçısı, başkalarının kendisine biçtiği rolü oynamaya çalışarak zaman harcamaz. Işığın Savaşçısı, kışkırtmalara kulak asmaz; onun, gerçekleştirmesi gereken bir yazgısı vardır. Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır, ama erdemlerini de bilir. Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar, başkalarından da aynı şeyi bekler.”