Sedat Peker’e yakın isim Süleyman Özışık’ı ifşaladı görüntüler yayınladı – HABER BİZDEN

Sedat Peker’e yakın isim Süleyman Özışık’ı ifşaladı görüntüler yayınladı

Sedat Peker’e yakınlığı ile bilinen Emre Olur’dan Peker’le iki kez görüştüğünü söyleyen Süleyman Özışık’a yanıt geldi. Olur, “2020’de düğününe 80 bin liralık mücevher ve çelenk gönderdi, neden kabul ettin?” diye sordu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Peker ile iki yıl önce hakkında bir suç isnadı yokken görüşme yaptığını ve kendisine iftira atıldığını söyleyen gazeteci Süleyman Özışık’a yanıt verdi. Olur, Peker’in 2020 Eylül’de Özışık’ın düğününe 80 bin liralık mücevher ve çelenk gönderdiğini söylerken, “Neden kabul ettin?” diye sordu. 

Peker’in video yayınlarında ismi geçen isimlerden Süleyman Özışık, 22 gün sonra hakkındaki iddialara ilişkin konuştu. Peker ile 2 yıl önce görüştüğünü söyleyen Özışık,”Bu görüşmeden bir yıl sonra bu kişi benim cep telefonuma mesaj gönderdi, İstanbul Emniyeti’nde FETÖ’cü bir grup olduğunu, tespit ettiğini söyledi. Pek çok kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca konuyu kapattım. Aynı tarihlerde ağabeyim Hadi Özışık beni aradı, Peker’le Youtube çekimi yapacaktım, Soylu’ya sordum, ‘zinhar yapma’ dedi diye aktardı. Ben de ‘bence de o yayını yapma’ dedim. Hadi Özışık, sonraki süreci anlattı kendi yayınında. Benim adım bu meseleye hiç haberim yokken dahil olmuş oldu. Twitter’da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar” ifadelerini kullandı. Özışık ayrıca kendi bildikleri olduğunu ve bunları korkmadan anlatacağını kaydetti.Peker’e yakınlığı ile bilinen Emre Olur da, Özışık’ın Twitter hesabından da paylaştığı söz konusu açıklamalarına yanıt verdi.  Olur, Özışık’ın 6 Eylül 2020’de gerçekleşen düğününe işaret ederek şunları yazdı: 

“Sedat Peker hediye olarak maddi değeri takriben 80.000 ₺ olan mücevher kolye göndermişti. Neden kabul ettin? Ayrıca büyük devasal bir Sedat Peker çelengi vardı. Onun önünde neden ailecek fotoğraf çekildiniz?”

İşte o tweet:

Süleyman Özışık,

Gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Sn. Sedat Peker ile sadece 2 kere görüştüğünü beyan ediyorsun. Ancak video içeriğinde ismi geçtiğinde kolunla bir takım hareketler yapıyorsun bu gizli bir konuşma metodu mu?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: