Sedat Peker’den flaş Berat Albayrak açıklaması

Sedat Peker'den flaş Berat Albayrak açıklaması

 Sedat Peker’den flaş Berat Albayrak açıklaması

08.05.2020 - 13:48

Güncelleme : 08.05.2020 - 14:09

Yurtdışına çıkan Sedat Peker, yayınladığı bir video ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini yok etmeye çalıştığını söyledi. Sedat Peker, yayınladığı bir video ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini yok etmeye çalıştığını söyledi. Peker, “Bir gün bana bir telefon yollandı bu telefonun kamerasında çekim yapılmış kamera çekiminin içerisinde bir dosya ve bu dosya bana karşı hazırlanan örgütlü bir suç dosyası. Ben bunu alınca dedim ki UYAP’a kaydedilmemiş.

Sayın Cumhurbaşkanımızın sözü var. ‘Fettullahçıların yapmış olduğu hiçbir şeyi yapmayacağız’ diye ancak UYAP’ işlenmemiş bu şekilde dosya hazırlamanın ne anlamı olabilir ki” ifadelerini kullandı. Sedat Peker, bugün paylaştığı yeni videoda şu açıklamaları yaptı;

Kendisine yapılan algı operasyonlarını anlattığı videonun ikincisini yayınlayan Sedat Peker, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Yurtdışına çıkmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalara yer veren Peker, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın adını kullanan bir şebekenin kendisine oynanan oyunların perde arkasını kamuoyuna anlattı. 

GÖZALTINA ALIN
Peker yayınladığı videoda, “Tam uçak kalkacakken, pistin orada uçak 1 saat kadar durduruldu. Kaptan’a sordum. Dedi ki, ‘Bilmiyoruz.’ Daha sonra, ‘Sayın Cumhurbaşkanının uçağı gelecekmiş, ondan bekliyoruz…’ Fakat o gün Sayın Cumhurbaşkanının oraya uçağının inişi yokmuş. Neyse biz uçağa bindik Karadağ’a geldik, ben buraya yerleştim. 2-3 saat geçmedi, bir arkadaşım aradı: ‘Sizi bugün havaalanında beklettiler mi?’ dedi. ‘Evet beklettiler’ dedim.

Dedi ki, ‘Berat bey talimat vermiş. Sakın yurtdışına çıkmasına izin vermeyin. Onu gözaltına alın, sonra cezaevine atın.’ Demişler ki, dosya hazır değil, yurtdışına çıkış yasağı olmadığı için bırakmazsak suç olur, zaten 1 hafta Karadağ’a gidiyor, geri geliyor. Gene gidip geri gelir’ demişler. 

BERAT BEY BENİ YOK ETMEK İSTİYOR
Artık kafamın içinde her şey netleşti. Kesinlikle berat bey beni yok etmek istiyor. Daha sonraki dönemlerde burada da yanıma gelen, telefon açan herkes, ‘Berat bey bunu yaptı.’ ‘Berat bey bunu yapacak…’ Berat bey şunu yapacak…’ 

ORTAK NOKTAMIZ YOK
Kıymetli dostlarım, bir gün Makedonya’da Üsküp’te otururken, kaldığım otelin yanında bir cami vardı. Sanırım akşam ezanıydı. Akşam ezanı okunurken, içime şöyle bir hissiyat girdi. Neden bana bunları yapıyor? Çevresinden tanıdığım bir insanı aradım. Kendisinin tüm yakın çevresiyle ilişkileri olan değerli büyük bir işadamı… Kendisine bu durumu anlattım. Kendisi de dedi ki, ‘Benim de haberim olurdu öyle bir şey olsaydı. Ancak senin için bunu araştıracağım. Çevresinden ailesinden, sülalesinden araştıracağım’. Döndü bana dedi ki: ‘Seninle hiçbir sorunu olmaz, olamaz, çünkü hiçbir konuda ortak noktanız yok. Ne siyasi rakipsiniz, ne de başka bir sebep var. Sonra düşündüm. Tabiî ki siyasi rakip değiliz. Çünkü ben hayatım boyunca siyasetin içinde olmayacağım. Maliyeyi ilgilendirecek kadar da para sahibi değilim. herkes bilir, namus sahibi, şeref sahibi dost, düşmanlarım, Sedat Peker kazandığı parayı en geç iki gün içinde dağıtır diye

HEPSİNİ KOVMAYA BAŞLADIM
Kıymetli dostlarım 3 hafta boyunca böyle sürdü bu. 3 hafta sonunda yanıma kim gelirse hepsini kovmaya başladım. ‘Bu konuyu açarsanız sizi kovarım’ dedim. Bazılarına hakaret etimi bazılarına söylendim. Ve bu konu 3 hafta sonunda tamamen gündemden kalktı.


ALBAYRAK PLANLARI BAŞARISIZ OLUNCA…
 Ancak o planlayıp başaramayanlar, başka bir şekilde, bir anda önceden planlanladığı anlatacağım şekilde sistematik olarak, tüm polis teşkilatını asla kastetmiyorum. Hepsi başımızın üzerinde yeri var ancak polis teşkilatının içinde bir klik tarafından desteklenen, birkaç derin devlet olduğunu iddia eden çakalın oyunları ve birkaç kişinin organizasyonuyla bir anda da hepinizin dikkatini çektiği üzere sosyal medyada lağımdan boşalan fareler gibi ar, namus, şeref bilmeyen, düşmanlık bilmeyen, haya bilmeyen karaktersiz insanların sözlerini duymaya başladık.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın