Sedat Peker’den Emre Olur açıklaması – HABER BİZDEN

Sedat Peker’den Emre Olur açıklaması

flas

Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur tutuklanarakcezaevine gönderildi. Olur tutuklanmadan önce İstanbul Emniyeti’nde verdiği ifadede sosyal medya ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Peker, Olur’un verdiği ifadeyi önceden kendisine söylediğini aktardı. Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama şöyle:

Sayın Sedat PEKER ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş.Emre Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler.Bu yüzden,sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim,cahillik yaptım.” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur’a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi.

Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. “Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı” dedi. İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti.

%d blogcu bunu beğendi: