Sedat Peker öldürülen HDP’li Dilan Poyraz için başsağlığı diledi.. çok düşündüm..

Flaş

 Sedat Peker öldürülen HDP’li Dilan Poyraz için başsağlığı diledi.. çok düşündüm..

17.06.2021 - 19:09

Güncelleme : 17.06.2021 - 19:09

Suç örgütü lideri Sedat Peker HDP’ye yapılan saldırı hakkında kendisine ait resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Çok büyük bir oyun kurgulanıyor. Eğer siz sokağa çıkarsanız derin mehmet ve adamları terör örgütlerinin içindeki elemanlarını olaya dahil edip ortalığı yangın yerine çevirecekler” ifadelerini kullanmıştı.

Gün içerisinde yeni bir açıklama daha yapan Peker, bu sefer katledilen Poyraz için başsağlığı diledi. Peker şunları söyledi:

1-Kıymetli dostlarım, İzmir HDP il başkanlığı binasına provokasyon amaçlı yapılan saldırıyla ilgili uyarı amaçlı üç tane tweet yazmıştım. Ancak bazı kesimlerce şahsıma aleyhte kampanya yapılır diye başsağlığı dilememiştim.

2-O saatten bu saate kadar çok düşündüm. Eline silah almamış genç bir kızın hunharca katledilişine bile başsağlığı dileyemiyorsak, muktedir olanlar bizi tam olarak birbirimizden uzaklaştırmışlar.

3- HDP binasında provokasyon amaçlı yapılan eylemde hayatını kaybeden Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce ALLAH’tan rahmet diliyorum. (Karşıt görüşte olmak ayrı, namussuz olmak ayrı bir şey).

4-Bizim savaşımız dağdaki teröristlerle, temizliğe giden bir genç kızla asla değil. Düşmanlıklar dahi namusluca yapılmalıdır, kahpece değil. (Kardeşlerim, her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın.)

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın