Şarkıcı Gülşen tutuklandı! – HABER BİZDEN

Şarkıcı Gülşen tutuklandı!

Odatv’nin haberine göre,  Gülşen Emniyet’teki ifadesinde grubundaki Miraç isimli müzisyenin lakabının ‘imam’ olduğunu belirterek, “Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerimin arasına omuzlarınızda taşıyın demem üzerine’ bana orkestra arasından ‘seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç ile aramızda geçti. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven fırsat eşitliğine inan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım” dedi.

Gülşen’in ifadesinde, “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum” demesi dikkat çekti.

Ünlü şarkıcı ifadesinde, “Ben imamhatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım” dedi.

Gülşen’in emniyetin ardından savcılık ifadesi de ortaya çıktı. Savcılık ifadesinde Gülşen provokatif amaçla 30 Nisan’daki görüntülerin aylar sonra servis edildiğine dikkat çekti.

“Bu paylaşılan video ile içeriğini sadece belli bir kısmını servis edilerek paylaşılmasının kasti bir karalama kampanyası olduğunu düşünmekteyim” diyen Gülşen, “Benim herhangi bir şekilde kişileri dini inançları, kültürleri, etnik yapıları üzerinde hakaret etme ve aşağılama gibi bir kastım yoktur” sözlerini de savcılıkta tekrarladı.

TUTUKLAMA TALEBİ

Gülşen, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.

%d