Saray İttifakı’nda çatlak… BBP lideri Destici’den Erdoğan’a çok konuşulacak sözler

Cumhur İttifakı ortağı BBP’nin lideri Mustafa Destici, partisinin Sinop’taki Olağan İl Kongresi’nde Erdoğan’ı çok kızdıracak sözler sarf etti. Destici, “Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar hem de akıbetleri çok kötü olur” dedi.

Cumhur İttifakı ortağı BBP’nin lideri Mustafa Destici Destici, partisinin Sinop 1. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Yolsuzluk gündemine ilişkin konuşan Destici, Erdoğan’ı çok kızdıracak sözler sarf etti. 

”BU ÜLKENİN KAYNAKLARI YOLSUZLUĞA ÇARÇUR EDİLMEDİĞİNDE…”Ülke kaynaklarının “çar çur” edilmemesi gerektiğini söyleyen Destici, “Bu ülkenin kaynakları doğru bir şekilde kullanıldığında, çarçur edilmediğinde, yolsuzluğa ve adam kayırmacılığına çarçur edilmediğinde herkese yeter.

Ama ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal kazanç değil, gayri meşru kazançlarını yurt dışına çıkarırlarsa millet ekonomik sıkıntı çeker” dedi.

KADDAFİ ÖRNEĞİ

Arap Baharı’nda devrilen liderlerden örnekler veren Destici, “Kaddafi’nin 250 milyar doları olduğunu söylediler. Sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi. Kendi sonu ne oldu, çok kötü bir şekilde oldu. Aynı şey bu şekilde ülkesini soyan devlet başkanları için de geçerli.

Onun için herkese diyorum ki bu devlet size zaten itibar veriyor. Onun için şeytana uymayın. Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar hem de akıbetleri çok kötü olur. Onun için gelin hep birlikte kazanalım, çalışalım” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın