Saray ittifakı karıştı… MHP’den Süleyman Soylu’ya tepki

Saray ittifakı karıştı… MHP’den Süleyman Soylu’ya tepki

 Saray ittifakı karıştı… MHP’den Süleyman Soylu’ya tepki

11.04.2020 - 14:47

Güncelleme : 11.04.2020 - 14:47

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ve Zonguldak için iki saat öncesinden haber verilerek ilan edilen sokağa çıkma yasağının sokaklarda izdihama neden olması MHP tarafında da tepki çekti.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından 10 Nisan 00:00’dan 12 Nisan saat 24.00’e kadar 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı son iki saatte açıklanınca yurttaşlar fırın ve market önlerinde kuyruk oluşturdu, sosyal mesafe kuralı uygulanmadı. İzdiham görüntülerine sosyal medya kullanıcıları ve muhalefet büyük tepki gösterirken, AKP hükumetini yönetememekle suçladı.

Son iki saatte açıklanan sokağa çıkma yasağına tepki yağdı Öte yandan Cumhur ittifakı ortaklarından MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu isim vermeden İçişleri Bakanı Soylu’yu işaret ederek, “Kriz yönetimi özel bilgi ve birikim gerektirir. Ben yaptım oldu ile olmaz..” dedi.

İçişleri’ne büyük tepki! ‘Yönetemiyorsunuz!’

“NİYE TEDBİR ALMADINIZ?” MHP’li Enginyurt ise Soylu’ya “Süleyman Soylu’ya sormak istiyorum” deyip şöyle devam etti: “1- yasak gündüz açıklansa olmaz mıydı? 2- 24 de başlayacaktır diye ilan edeceğinize,24 de duyursanız daha iyi olmazmıydı? 3- Milletin sokağa döküleceğini hesaplamadınız mı? 4- hesapladıysanız niye tedbir almadınız?” Enginyurt twitini Devletkaosönleryaratmaz etiketiyle paylaştı.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın