Sağlık Bakanı Koca’dan yeni uyarı

Sağlık Bakanı Koca'dan yeni uyarı

 Sağlık Bakanı Koca’dan yeni uyarı

10.05.2020 - 15:44

Güncelleme : 10.05.2020 - 15:44

44 gün sonra 65 yaş ve üstü olan vatandaşlar ilk kez sokağa çıktı. Evde kalarak virüsle mücadeleye büyük katkı sunan vatandaşlara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan uyarılar geldi. Bakan, maske takmayı ihmal etmemelerini istedi. Bir ayı aşkın süredir sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üstüne esneklik getirildi. Bugün ilk defa saat 11.00 ve 15.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekler. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca, önce 65 yaş üzerindekilerin evde kalarak koronavirüsle mücadeleye büyük destek verdiklerini söyledi. Ardından, “Beklenen gün geldi. Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin. Maske artık kıyafetimizin bir parçası olmalı. Her dakikanız güzel geçsin.” ifadelerini kullandı.

44 gün sonra ilk defa dışarı çıkan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar evlerinin yakınlarında yürüyüş yapabilecek. Ancak sosyal mesafe kuralı aşılmayacak.   Yanlarında bir de refakatçi bulunabilecek.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.