Rojava’da ne oluyor ABD üssüne bir saldırı daha! – HABER BİZDEN

Rojava’da ne oluyor ABD üssüne bir saldırı daha!

son dakika

Suriye’nin doğusundaki Deyrezzor ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasının çevresine roket saldırısı düzenlendiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan aktarılan bilgiye göre, ülkenin doğusundaki Deyrezzor ilinde İran destekli yabancı terörist grupların varlık gösterdiği Mayadin bölgesinden, öğle saatlerinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahasının çevresine roket saldırısı gerçekleştirildiği açıklandı.

Dört roketle yapılan saldırı sonucunda petrol sahasında herhangi bir zayiat olmadığı belirtilen haberde atılan roketlerden biri, Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG kontrolünde olan Ziban köyündeki sivillere ait eve düştüğü kaydedildi.

Roket saldırısında ölü veya yaralı olmadığı bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 23 Mart’ta İran’a ait insansız hava aracıyla (İHA) Rojava’nın Haseke ilinde IŞİD ile mücadele koalisyonuna ait üsse düzenlenen saldırıda 1 sözleşmeli personelin öldüğü, 6 sözleşmeli personel ile ABD askerinin yaralandığını duyurmuştu.

ABD güçleri buna karşılık gece yarısından sonra (TSİ 03.00 ile 04.30 arasında) İran destekli grupların varlık gösterdiği Deyrezzor’da 2, Elmeyadin ve Elbukemal 2 toplam 4 askeri noktaya hava harekatı düzenlemişti.

%d blogcu bunu beğendi: