Reuters’tan Sedat Peker ile ilgili çarpıcı haber: Erdoğan için hiç kolay olmayacak

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarında dile getirdiği iddialar, Türk kamuoyunda olduğu kadar dünya basınında da dikkat çekiyor.Daha önce Reuters’ın yayımladığı bir haberinde Peker’in “Bir çete liderinin üst düzey yetkililer arasındaki yolsuzluk iddiaları, milyonlarca Türk’ü yakaladı ve halihazırda ekonomik sıkıntılar ile mücadele eden bir hükümetin imajını zedeleyebilir” denildi.

Şimdi ise,“Türk gangsterin önde gelen politikacıları hedef alan videoları milyonlarca kez görüntülendi” başlığı ile yayımladığı haberde “Hiçbir şey yapılmazsa, Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğu fikri saçma olacaktır.” diye belirtti.

“İDDİALAR TÜRK KAMUOYUNDA ERDOĞAN İÇİN UTANÇ OLARAK GÖRÜLÜYOR”

Peker’in şu ana kadar yayınladığı yedi videonun YouTube’da 56 milyondan fazla izlendiğine dikkat çekilen haberde, İktidara yönelik iddiaların Türk kamuoyundaki yansımalarına ilişkin ise, “Türkiye’yi yaklaşık yirmi yıldır yöneten ve devlet ile mafya arasındaki bağları koparmadaki başarısı ile övünen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hükümeti için bir utanç olarak görülüyor.” İfadelerine yer verdi.

“ERDOĞAN’IN HAYATI ZORLAŞABİLİR”

Son olarak Reuters, Berlin’deki Robert Bosch Akademisi’nden Galip Dalay’ın demecine yer verdi. Dalay verdiği demeçte, Peker’in suçlamalarının parlamentodaki milliyetçi müttefikler arasında destek sağlamak için Soylu gibi kabine üyelerine güvenen Erdoğan için hayatı zorlaştırabileceği değerlendirmesini yaptı.

Dalay, Soylu’nun kabineden çıkarılmasının cumhurbaşkanının siyasi tabanına zarar verebileceğini söyledi. Soylu’yu görevinde bırakmanın zayıflık işareti olarak görülebileceğini ileri sürdü ve Erdoğan’ın seçeneklerinin hiç kolay olmayacağını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın