Polis yanlışlıkla sivil polisi de gözaltına almaya çalıştı – haberbizden

Polis yanlışlıkla sivil polisi de gözaltına almaya çalıştı

İstanbul Kadıköy’de bugün saat 18:00’da Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma eylemi yapılacağı duyuruldu. Kadıköy Kaymakamlığı ise eylemi yasakladı.Kadıköy Kaymakamlığı, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma eylemini yasakladı. Konuyla ilgili Artı Gerçek’e konuşan ve ismini vermek istemeyen bir Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi, “Boğaziçi öğrencileri ile dayanışmak için herkesi akşam yapılacak eyleme çağırıyoruz. Gelin hep birlikte ‘Aşağı Bakmayacağız’ diyelim” dedi.

ÖĞRENCİLER ENGELLENİYOR Kadıköy’e gelmek için vapur ulaşımını kullanmak isteyen öğrencileri meslekleri sorulup, “Öğrenciyim” diyenlerin okul kartı göstermeleri isteniyor ve Boğaziçili olanlar ‘yasak’ olduğu için vapura alınmıyor.

BARIŞ ATAY’A GÖZALTI ÇABASI Polisin müdahalesi sırasıda Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay’da gözaltına alınmaya çalışıldı. Gözaltı çabasına karşı çıkan Atay, polisler tarafından darp edildi. 

ÇOK SAYIDA GÖZALTI Müdahalede çok sayıda kişi gözaltına alındı. Henüz gözaltına alınanların isimlerine ulaşılamazken 20’den fazla gözaltı olduğu tahmin ediliyor. 

SİVİL POLİS DE GÖZALTINA ALINIYORDU Sendika.org’un haberine göre polis, gözaltılar sırasında bir sivil polisi de gözaltına almaya çalıştı. Sivil polisin kendisini anlatması üzerine serbest bırakıldı. 

TENCERER TAVA PROTESTOLARI Kadıköy’ün bazı semtlerinde halk camlarından tencere ve tavalardan çıkarttıkları ses ile polis müdahalesini ve kayyım rektör kararını protesto ediyor.

Bir Cevap Yazın