PKK’den Kemal Kılıçdaroğlu yorumu – HABER BİZDEN

PKK’den Kemal Kılıçdaroğlu yorumu

kılıçdaroğlu

Millet İttifakı, cumhurbaşkanı adayını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladı. Ancak bu açıklamadan önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çıkışı, muhalefet içerisinde yeni bir tartışmanın da önünü açtı.

PKK medyasına konuşan Kordu, Millet İttifakı içerisinde “cumhurbaşkanın kim olacağı” konusunda çok ciddi kriz yaşandığını hatırlattı.

Akşener’in dönüşü “Kılıçdaroğlu’nu kontrol etme” amacı taşıyor

“Kendisi de devletin has bir kadrosu olan Kılıçdaroğlu’nun adaylığı Kürt ve Alevi olması nedeniyle kabul görmedi” diyen Kordu, “Meral Akşener derin devletin en kıdemli, bağlı kadrolarındandır. Faili meçhullerin çok yoğun işlendiği yıllarda görev yapmış ve sorumluluğu olan biridir. Normal bir kadın değil devletin fideliğinde özel yetiştirilmiş, faşist egemen erkek zihniyeti ile donanmış bir kadındır. Nasıl ki MHP Erdoğan için görevlendirilmişse, Meral Akşener de CHP’nin sağcı, milliyetçi, ırkçı bir çizgide politika yapmasından sorumlu kılınmıştır” diye konuştu.

Akşener’in dönüşünün “Kılıçdaroğlu’nu kontrol etme” amacı taşıdığını savunan Kordu, “Yeni, demokratik bir Türkiye’nin az da olsa gelişme ihtimalleri dahi böylelikle Meral Akşener yolu ile kapatılmak isteniyor” diye konuştu.

Kordu, “HDP, emek ve özgürlük güçleri şimdiye kadar direnip, ilkeli bir tutum almasaydı, Kılıçdaroğlu bir gün değil bir an bile Erdoğan-Bahçeli-Akşener’in oyunlarına, provokasyonlarına karşı dayanma gücü gösteremezdi” sözlerini sarf etti.

%d blogcu bunu beğendi: