Eski Özel Harekatçı Abdullah Ağar, KDP’ye bağlı peşmergelerin kıyafet değiştirerek TSK’nin Garê bölgesindeki operasyonuna katıldığını kaydetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki Garê bölgesine havadan ve karadan askeri operasyon başlattı. Gece saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında bölge savaş uçakları ile birçok kez bombardımana tutuldu. Bölgedeki Priz, Bergarê ve Siyanê alanlarının da helikopterlerle bombalandığı kaydedildi.

Kimi alanlarda başlayan şiddetli çatışmaların halen devam ettiği belirtiliyor. Bölgedeki kimi kaynaklar yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren ve yaralanan askerlerin olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan operasyona ilişkin eski Özel Hareketçı Abdullah Ağar’dan çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Ağar, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, KDP’ye bağlı peşmergelerin kıyafet değiştirerek TSK ile birlikte operasyona katıldığını kaydetti. Ağar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Hem bu nedenle, hem de Türk ordusu ile iş birliği yaptıkları için, hem de kıyafet değiştirip bizim safımızda yer aldıkları için Peşmerge’ye ve KDP’ye de fena kızıyorlar (…)”