Perinçek’ten sert sözler: AK Parti hükümeti acizdir – HABER BİZDEN

Perinçek’ten sert sözler: AK Parti hükümeti acizdir

perinçek

ABD’nin TÜSİAD’a gönderdiği “Rusya ile iş yapmayın” mektubuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamasına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tepki gösterdi. Doğu Perinçek, bu açıklamaların boyun eğme olduğunu ifade ederek Maliye Bakanının yine Rus uçağını düşürdüğünü söyledi. Perinçek açıklama üzerinden hükümete yüklenerek “ABD’nin Rusya ve İran yaptırımlarına boyun eğen Ak Parti hükümeti, patlıcan, biber ve domates fiyatlarının yükselişi konusunda acizdir. Enflasyonu indirme vaadleri masaldır” dedi.

Doğu Perinçek’in açıklamaları şu şekilde:

“MALİYE BAKANI YİNE RUS UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ”

“Maliye Bakanı Sayın Nebati’nin, ABD’nin Türkiye hükümeti ve iş dünyasına yönelttiği tehditler konusunda yaptığı açıklama, hükümetin hayat pahalılığı ve ekonomik sorunlar karşısında çaresiz durumda olduğunu gösteriyor.

“YAPTIRIMLARA SELAM DURANLAR ÇARESİZDİR”

Sayın Bakan ABD’nin komşumuz ve dostumuz Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımlara selam durmaktadır. Hükümet, ABD’den gelen bir mektup karşısında bile dik duramıyor. Sayın Bakan, açıklamasında Atlantik Sistemi içerisinde çırpınmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’yi borca batıran sisteme teslim konumundadır.

“BU HÜKÜMETLE Mİ BAĞIMSIZ EKONOMİ UYGULANACAK”

Soru açıktır:

Bu hükümet ile mi bağımsız ekonomi programı uygulanacak?

Oysa Türkiye bu yaptırımları altın fırsata dönüştürerek ekonomik dar boğazdan çıkar.

Bakana ve yaptırımlara boyun eğen TÜSİAD çevresine bir kez daha hatırlatıyoruz:

Atlantik sisteminin Türkiye’ye vereceği mazotu yok, doğal gazı yok. Batı’nın kendisi derin enerji krizi içerisinde ama Türkiye’nin komşuları olan Rusya’nın, İran’ın ve Irak’ın mazotu da var, doğalgazı da var.

ABD’nin Rusya ve İran yaptırımlarına boyun eğen Ak Parti hükümeti, patlıcan, biber ve domates fiyatlarının yükselişi konusunda acizdir. Enflasyonu indirme vaadleri masaldır.

“ABD DENETİMİNDE…”

ABD denetiminde üretim devrimi olmaz.

ABD denetiminde “yatırım, istihdam, üretim” programı uygulanamaz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği ” yatırım, istihdam, üretim, ihracat” programı ancak ve ancak bağımsız bir hükümetle hayata geçirilir. Çünkü bu programın vazgeçilmezleri, tasaruftur, planlamadır ve kamuculuktur.

%d blogcu bunu beğendi: