Paris’te hastanelerin kapasitesi 48 saat sonra doluyor

Flaş

 Paris’te hastanelerin kapasitesi 48 saat sonra doluyor

27.03.2020 - 14:16

Güncelleme : 02.04.2020 - 19:43

Paris ve banliyöleri koronavirüsünün en yoğun yaşandığı yerler. Fransa’da dün itibariyle ölenlerin sayısı bin 696’ya yükselmiş durumda. Büyük Paris bölgesinde açıkça yardımda ihtiyaçları olduğunu belirten Valletoux, “24 veya 48 saat içinde kapasitemizin sınırında olacağız. Bölgeler, hastaneler ve artan hasta sayısı arasında gerçek dayanışma göstermemiz gerekecek” dedi.

Paris bölgesi yetkilileri, bir yandan daha fazla yoğun bakım yatakları, suni solunum cihazları ve sağlık personeli bulmak için uğraşırken, diğer yandan hastaların yükünü başkent ve daha geniş banliyölerine yaymaya çalışıyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 17 Mart’ta virüsün yayılmasını yavaşlatmak için tecrit politikası uygulamaya başladı.

Ancak doktorlar, hükümetin yerel seçimlerin gerçekleştirilmesi için baskı yapmasından dolayı sonraki hafta bir vaka dalgası beklediklerini, evlerinde olması gereken binlerce insanın parklar ve sokaklarda gezdiğini belirtiyor. Valletoux, “Hastanelerin ve salgının etkisindeki bölgelerin kendi başlarının çaresine bakmalarını beklersek, bizi bir

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.