O şehir’de 6 gündür koronavirüs vakasına rastlanmadı

O şehir'de 6 gündür koronavirüs vakasına rastlanmadı

 O şehir’de 6 gündür koronavirüs vakasına rastlanmadı

18.04.2020 - 12:56

Güncelleme : 18.04.2020 - 12:56

Erbil Kaymakamı Nebez Ebdulhemid K24 TV.ye yaptığı açıklamalarda sağlık kuralları bünyesinde vatandaşların dışarı çıkma yasakları konusunda bazı esnetmeleri yapmaya hazırlandıklarını dile getirdi.

Koronavirüs tehlikesinin halen bir bütün ortadan kalkmadığına dikkat çeken Erbil Kaymakamı, 6 gündür Erbil İl sınırları içerisinde herhangi bir coronavirüs vakasına rastlanılmamasının da sevindirici olduğuna vurgu yaptı.

Koronavirüse yakalanmış ve tedavi altına alınmış hastaların her geçen gün iyileşerek taburcu olmalarının ve yeni vakaların ortaya çıkmamasının hükümetin aldığı tedbirlerle alakalı olduğunu dile getiren Nebez Ebdulhemid, başından itibaren Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Koronavirüsün yayılmasını önleme ve mücadele kapsamında başarılı bir çalışma yürüttüğünün altını çizdi.

Ebdulhemid açıklamalarında vatandaşlara da teşekkür ederek, Sağlık ve İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüsün yayılmasını önleme ve mücadele kapsamında belirlediği yasaklara riayet ettikleri için Kürdistan Bölgesi halkına teşekürlerini iletti.

Erbil Kaymakamı açıklamalarının sonunda, Barzani Yardım Vakfı ve değişik hayır kurumlarına da bu süreçte halka gösterdikleri ilgi, alaka ve destekten dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın