Muhammed Yakut’un ‘Deliler Delisi’ kanalına erişim engeli! – HABER BİZDEN

Muhammed Yakut’un ‘Deliler Delisi’ kanalına erişim engeli!

‘Delilerin Delisi’ takma adıyla sosyal medyada yayın yapan ve Türkiye siyasetine dair ağır iddialar ile gündeme gelen Muhammed Yakut’un, Youtube hesabı kapatıldı.

Yakut, AKP iktidarını zan altında bırakan iddialarda bulunuyordu.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Serdar Akinan ise sabah saatlerinde gözaltına alınmış ve ardından İstanbul’a getirilmişti. Akinan, emniyetteki ifadesinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Avukatı Serkan Günel, müvekkilinin gözaltına alınma sebebinin “halkı yanıltıcı bilgiyi yayma” suçlaması olduğunu duyurmuş Akinan ise ifadesinde, “Hesap sormak araştırmak soru sormak bizim asli görevimizdir” şeklinde konuşmuştu.Akinan, bir süredir Youtube’da “Delilerin Delisi” isimli kanalda video yayınlamaya başlayan Muhammed Yakut ile ilgili yayınlar yapmaya başlamış ve Yakut’un iddialarını gündeme getirmişti.

Hakkında detaylı bir bilgi bulunmayan Muhammed Yakut’un Diyarbakırlı olduğu daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı ve Eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğeni olduğu iddia ediliyor.

Yakut hakkındaki bir diğer iddia ise Sedat Peker’in yönlendirmesiyle hareket ettiği yönünde. Peker’in avukatı Ersan Barkın bu iddiayı reddettmişti.

%d