Mithat Sancar Eleştrileri kabul etti özür diledi

Mithat Sancar Eleştrileri kabul etti özür diledi

 Mithat Sancar Eleştrileri kabul etti özür diledi

22.04.2020 - 17:31

Güncelleme : 22.04.2020 - 17:31

Meclis’te infaz indirim yasası oylamasına HDP’li vekillerin tamamının katılmadığı eleştirilerine yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçmenlerinden özür diledi: “İnsanlar son anda o fotoğrafı görmek istemişler demek ki. Biz bunu fark etmemişiz. Seçmenimizden de özür diliyoruz.”

Mithat Sancar, Gazete Duvar yazarı Özlem Akarsu Çelik’in KRT TV’deki PO-Lİ-Tİ-KA programına katıldı.

‘BİZ BUNU FARK ETMEMİŞİZ’

Sancar programda, Meclis’te 61 sandalyesi bulunan HDP’nin, geçen hafta TBMM Genel Kurul’da yapılan infaz indirim yasası oylamasında 24 ret oyu vermesiyle ilgili gelen eleştirilere yanıt verdi. Mithat Sancar, şunları söyledi: “7 gün boyunca orada her maddede konuştuk. Milletvekillerimiz 4 kere ayrı ayrı Meclis içinde yürüyüş yaptı. Sembol nedir oylama anında muhalefetten kaç milletvekili var. Bu bir şekildir. İnsanlar son anda o fotoğraf görmek istemişler demek ki. Biz bunu fark etmemişiz. Seçmenimizden de özür diliyoruz. Samimiyetle eleştiri yapan her kesime de haklı olduğunu söylüyoruz.”

‘BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE HAKLILAR’

“Sembollerin değerine daha fazla kafa yormamız gerekiyor. Biz işin içeriğine çok yoğunlaştık. İnsanlar ‘Ya tamam sayın başkan, sayın milletvekilleri çalıştınız ama son anda orada güçlü görünseydiniz. Bu bize moraldir’ dedi. Başım gözüm üstüne haklılar. Eğer orada muhalefet tam kadro, daha doğrusu 34 vekil daha bulundursaymışız sanki kanun başka çıkacakmış gibi bir algı yaratanlar var.

Muhalefetin tamamı da orada olsaydı. O kanun gene çıkacaktı.”

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın