Metiner’den çay tepkisi hangi akla hizmet? – HABER BİZDEN

Metiner’den çay tepkisi hangi akla hizmet?

metiner

Eski AKP milletvekili ve yandaş Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, bugünkü yazısında henüz kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris ziyaretinde otobüsün üzerinden yurttaşlara çay fırlatmasını ve muhalefetin açıklamalarını eleştirdi.
Muhalefetin 15 Temmuz darbe girişimi için ‘kontrollü darbe’ dediğini yazan yandaş yazar Metiner, “Şimdi de belli bir merkezden organizeli ve intikam amaçlı yapıldığı besbelli olan yangınlar için ‘kontrollü yangın’ demeye başladılar” dedi.

HANGİ AKLA HİZMETTİR”

Muhalefete, “Varsa yangınla mücadele konusunda hükümetin bir eksikliği veya zaafı bunu münasip bir dille gündeme getirmektir. İçimizden birileri de o güruhun daha da negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar” diyen Metiner, “Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur.

KEŞKE VEKİLLER YANGIN MAHALLİNDE OLSAYDI”

Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: