Metin Göktepe’nin ablası milletvekili aday adayı olacak – HABER BİZDEN

Metin Göktepe’nin ablası milletvekili aday adayı olacak

Katledilen Evrensel muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe, TİP’ten milletvekili aday adayı olmak için memur olarak görev yaptığı kurumdan istifa etti.

İstanbul’da Ocak 1996’da görevi başındayken gözaltına alınıp katledilen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe, milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti. Göktepe’nin Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tüm Bel-Sen Sendikası’nda emek mücadelesi veren Meryem Göktepe, kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Göktepe siyasete atılmasının en büyük nedeninin adalet duygusu olduğuna dikkat çekti.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Göktepe, adaletin ekmek ve su kadar elzem bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Eğer o duygu yeterince, gerektiği gibi olsaydı bugün deprem, sel, iş cinayetleri, gözaltında kayıplar, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri bu denli olmazdı. Yıllarca bizlerin de ötelediği laiklik konusu ve ayrıca emeğin hakkını alması için yoksulluğun geldiği boyutların sorgulanması, bir nebze de olsa dillendirilmesi ve sesimizin daha geniş kitlelere duyurmak için bu sürecin bir yol olduğunu düşündüm. Günümüzde insanların 90 yıllara dönme kaygısı, kutuplaşmanın tırmandırıldığı, nefretten beslenildiği yola evrilmeye çalışıldığı ortamların, kaygılarının önündeki engelin asgari müştereklerde birleşilmesi duygusunun yeşereceği inancıyla bir yola çıktım” ifadelerini kullandı.

‘DİLEĞİM ÇOK KADINLA YOL YÜRÜMEK’

Meryem Göktepe, sözlerinin devmaında, “İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe girmesi yetmez, etkin uygulanmasının önündeki engelin aşılması gerekir. Bugün önümüzde duran en elzem şey ayrılıkları değil, aynılıklarımızı büyütmek. Çevremin de yoğun olarak teşviki sonucu verdiğim bir karar. Bütün bu saydıklarım ve daha fazlası sebebiyle ailemin de yoğun desteği ve talebi üzerine aldığım bir karar. Dileğim tek adam değil, çok kadınla yol yürümek” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: