Mersin saldırısını üstlenildi, iki kadının kimliğini açıkladı! – HABER BİZDEN

Mersin saldırısını üstlenildi, iki kadının kimliğini açıkladı!

flaş

Mersin’deki polisevine yönelik saldırıyı üstlenen HGP, “Bu eylem, zindanlar üzerindeki baskılara, katliamlara ve gerillaya dönük kullanılan kimyasal silahlara karşı cevap olarak geliştirilmiştir” açıklamasını yaptı. HPG ayrıca saldırıyı yapanların kimlik bilgilerini de açıkladı. 

PKK’nin askeri kanadı HPG’ye bağlı Basın İrtibat Merkezi, 26 Eylül akşamı Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

“Bu eylem, zindanlar üzerindeki baskılara, katliamlara ve gerillaya dönük kullanılan kimyasal silahlara karşı cevap olarak geliştirilmiştir” denilen açıklamada, “Sara ve Rûken yoldaşlarımız, kırsaldan harekete geçmiş ve düşmanın tüm istihbarat ağını aşarak başarıyla hedefine ulaşmıştır” sözlerine yer verildi. 

“Zozan Tolan görevi başındadır”

Açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren kişinin “Zozan Tolan” kod adlı Dilşah Ercan olmadığı belirtilerek, şu sözlere yer verildi:

“AKP-MHP hükümeti, bu eylemi yapan arkadaşlarımızın ismini tespit edememiştir, bu da istihbaratta ne kadar zayıf olduklarını göstermektedir. AKP-MHP hükümeti, Zozan Tolan arkadaşımızın bu eylemde yer almadığını bilmesine rağmen bilinçli bir şekilde Zozan arkadaşımızın ismini vermiş, ailesine ve farklı çevrelere karşı baskı aracı olarak kullanmak istemiştir. Zozan arkadaşımızın bu olayla herhangi bir ilgisi yoktur, görevi başındadır.”

HPG ayrıca saldırıyı gerçekleştiren iki kadının kimlik bilgilerini de açıkladı. 

Açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin “Sara Tolhildan” kod adlı Şırnak doğumlu Dilara Ürper ile “Rûken Zelal” kod adlı Rojava Kamışlo doğumlu Emel Feremez Hisên olduğu belirtildi.

KAYNAK İÇİN BURADAN

%d blogcu bunu beğendi: