Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis Salonu’nda yaygın çıktı. CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendiğini, yangının bu nedenle çıktığını ileri sürdü.Belediyenin ana hizmet binasındaki Meclis Salonu’nda, iddiaya göre kimliği belirsiz kişilerce atılan yanıcı madde nedeniyle yangın çıktı.

Durumu farkeden belediye çalışanları, yangın tüpleriyle alevlere müdahale ettiler. CHP’nin Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda, yangının saldırı sonucu yaşandığını, faillerinin bir an önce yakalanması çağrısında bulundular. 

Antmen, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis salonu penceresinden kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler tarafından atılan bir madde ile yangın çıktı.Konuyu ve tüm boyutlarını dikkatle takip ediyoruz” derken Gökçel ise, “Mersin Büyükşehir Belediyemizin Meclis Salonuna henüz kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi.

Yapılan bu alçakça saldırının failleri bir an önce ortaya çıkarılmalı ve hukuk önünde hesap sorulmalıdır” açıkmasını yaptı. 

null

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in imzası ile yayımlanan açıklama ise şöyle: