İYİ Parti lideri Meral Akşener Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın Az Önce Konuştum programında açıklamalarda bulundu. Akşener, HDP ile ittifak konusu hakkında da açıklama yaptı. Akşener, son zamanlarda sık sık gündeme gelen ittifak konusu ile ilgili “HDP ile ittifak arayışımız yok” açıklamasını yaptı. Akşener’in konuyla ilgili sözleri şöyle:

HDP ile ittifak arayışımız gibi bir şey yok. HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz ama HDP’ye oy veren Kürdü, Türkü PKK’lı değil. Türkiye’deki tüm seçmenler hangi etnik aidiyet üzerinden olursa olsun hiçbir siyasi partinin marabası değildir. 31 Mart seçimlerine giderken Sayın Erdoğan pazarcıdan, domatesçiye kadar herkesi terörist ilan etti. O dönem kimlik numaralarıyla arkadaşlarımızı terörist ilan ettiler. Ahlat’tan arkadaşlarımız var.

İzmit’ten bir arkadaşımız var Abdullah Uçar. Ben Bursa’ya çağırdım mitinge çıkaracağım arkasında duracağım. Abdullah ne diyeceksin dedim. “Abla Kürdüm amma PKK’lı değilim” diyeceğim dedi.

Bağırdım amayı kaldır ne diyeceksen de dedim. Çıktı ne kadar incindiğini anlattı. BU “AMA”dan dolayı ayırıyorum. HDP’ye oy veren herkesi PKK’ya destek veriyormuş gibi bir dil oluştu ben buna karşıyım. Kim ikna edebilirse ona oy verirler.