Meral Akşener’den Demirtaş ve HDP açıklaması – HABER BİZDEN

Meral Akşener’den Demirtaş ve HDP açıklaması

akşener demirtaş

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TV100 Televizyonu’nda Uğur Dündar’ın sunduğu “Haftanın Panoraması” programına katıldı.  Uğur Dündar’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yle görüşmesini nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Akşener, “Her televizyon yayınında bana HDP’ye dair bir soru sorulur, her seferinde de verdiğim cevap aynıdır. Sayın Kılıçdaroğlu sadece HDP değil bütün siyasi partileri dolaşıyor. Yakın zamanda Sayın Hüseyin Baş ile de görüştü, başka siyasi partilerle görüştü. Onun için o görüşmelerde cumhurbaşkanı adayı olarak elbette bir sakınca yok” yanıtını verdi.

‘SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZDAN SONRAKİ FASIL BAMBAŞKA BİR YERE EVRİLDİ’

“Ama gözden kaçan bir durum var” diyen Meral Akşener şöyle devam etti:

“HDP bir dönem de AK Parti’nin partneriydi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun koşu partneri diyoruz ya iki belediye başkanına, Sayın Erdoğan’ın partneriydi HDP ve ona karşı olarak ben Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev yapıyordum, bizlerle ilgili inanılmaz, neredeyse elimizde bıçakla gezip kan içiyoruz şeklinde anlatılan bir Türk milliyetçileri tarifi vardı. ‘Seni başkan yaptırmayacağız’dan sonraki fasıl bambaşka bir yere evrildi. Bu zikzaklar ilginç.”

‘MHP’Lİ İHSANOĞLU, DEMİRTAŞ VE ERDOĞAN’IN KAMPANYASINA DESTEK VERDİ, KİMSE BİR ŞEY DEMEDİ’

“Sonra 2014’te Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterdiler. Ben de kendisine çok çalıştım. O yapıda herhalde kendisini en eski tanıyan bendim, yani iki partide de en eski tanıyan bendim. Orada bir şey oldu, çok ilginç, çok güzel de bir şeydi. Ekmeleddin Bey kendisi için toplanan resmi paradan hem Selahattin Demirtaş’a hem de Tayyip Bey’e onların kampanyalarına destek oldu. Karşılıklı teşekkürler oldu vesaire. Kimse buna bir şey demedi. Daha sonra Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP milletvekili oldu gene kimse bir şey demedi. 2014’ten sonra HDP’nin o partnerliği devam etti. Sonra ne olduğuna dair çok fazla fikrim yok benim. Çünkü bütün bu partnerlik ilişkilerinin kamuoyuna açık olmayan yanları oldu. Gençlerin deyimiyle bir ‘papaz olma’ durumu oldu.”

‘BİR TARAFTAN ÖCALAN’IN MEKTUBUNU OKUYACAKSINIZ, BİR TARAFTAN DA KÜRT ADAYLARIMIZA PKK’LI DİYECEKSİNİZ’

“Sonuçta HDP, başkaları üzerinde sopa olarak kullanılan bir aparat haline getirildi AK Parti tarafından. Ama beni burada çok üzen şey şu: Bu ülkede HDP’ye, AK Parti’ye, CHP’ye, başka partilere oyunu veren Kürtler var. 31 Mart’tan beri bir çirkinlik yaşanıyor. Israrla dikkat çekmeye çalıştığım yer burası. Bir tane oy için bir taraftan Abdullah Öcalan’ın mektubunu okuyacaksınız, sekreterlik yapacaksınız, kardeşini televizyona çıkaracaksınız; bir taraftan da İYİ Parti’nin ve CHP’nin Kürt olan belediye başkan adaylarını ve belediye meclis üyelerini Yeni Şafak gazetesinde kimlik numaralarıyla birlikte ifşa edeceksiniz ve bunlar PKK’lı diyeceksiniz. Bu çok tehlikeli bir şey.” 

%d