Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener siyasetteki ‘sözde’ tartışmasını değerlendirdi. Akşener gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün akşam salgın tedbirlerine ilişkin yaptığı açıklamalar için, “20 dakika CHP’lileri konuştu, 2 dakika salgınla ilgili konuştu. Birazcık cumhurbaşkanı ol be kardeşim” dedi.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı değil AK Parti Genel Başkanı gibi de konuşmadığını söyleyen Meral Akşener, “İsmini bilmiyorum AK Parti’nin propagandadan sorumlu yetkilisi kimse onun gibi konuşuyor” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli’nin HDP Hamlesine ise şu yanıtı verdi

“Eve dön çağrısı yapan Sayın Bahçeli, HDP davasına ilişkin topu Yargıtay’a attı, gereğini yapmazsa MHP davayı açar dedi ve ardından sizin önerdiğiniz memleket masası teklifine yönelik olarak ‘iki yüzlülük’ yorumunu yaptı, bunları nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu Akşener, “Cumhur İttifakı’nın ortakları arasında böyle bir algoritma var.

Eve davet konusunu artık konuşmuyorum onu çok ayıp buluyorum, Türk siyasetinde olmayan bir tavır. HDP’nin kapatılmasına ilişkin tavır yine Sayın Erdoğan’a yönelik bir açıklama. Yani ben Yargıtay’a söylüyorum Sayın Erdoğan sen bunu duy. Ortakların basın yoluyla dolaylı bir görüşme sistemleri var. Sayın Erdoğan’a kolaylıklar diliyorum bu hususta” şeklinde cevapladı.