Melih Gökçek Ahmet Davutoğlu’na ‘DHKP-C’lisin’ dedi

Melih Gökçek Ahmet Davutoğlu’na ‘DHKP-C’lisin’ dedi

 Melih Gökçek Ahmet Davutoğlu’na ‘DHKP-C’lisin’ dedi

26.04.2020 - 14:00

Güncelleme : 26.04.2020 - 14:00

Melih Gökçek, 2015 yılında Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi olayı hakkında o dönemde AKP’nin Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu’nu DHKPC’li olmakla suçladı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi’nin, cezaevinde ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın hayatını kaybetmesinden sonra paylaştığı 8 maddelik açlık grevleri ve yaşanan ölümlere ilişkin değerlendirmesi dikkat çekti.

Açlık grevleri ve ölüm oruçları nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Geçen haftalarda, Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulması talebiyle ölüm orucuna başlayan Helin Bölek 288’inci günde hayatını kaybederken, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 2015 yılında terör örgütü DHKP-C’li Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesinde silah temin ettiği belirtilen Mustafa Koçak da dün ölüm orucunda öldü.

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi, yaşanan ölümler ve açlık grevleri üzerine yayımladığı 8 maddelik değerlendirmelerinde, devletin bu kişilerin can ve mal güvenliğinden sorumlu olduğunu belirtti. Değerlendirmede, bu tür eylemlerin sonlandırılması için cezaevi koşulların düzeltilmesi ve adil yargılama gibi taleplerin dinlenmesi gerektiği ifade edildi. Parti tarafından, TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun acilen müdahalede bulunması çağrısı yapıldı.

MELİH GÖKÇEK’TEN SERT SUÇLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından, Gelecek Partisi’ni ve Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Gelecek Partisi’nin ölüm orucu ve açlık grevleriyle ilgili yaptığı değerlendirmeden sonra açıklamada bulunan Melih Gökçek, isim vermeden “DHKP-C tarafından şehit edilen Savcı Selim Kiraz’ın katledilişinde ses çıkarmıyor ve katillere silah temin eden kişinin ölüm orucunda ölümüne isyan ediyorsan, sen, vatan hainisin, sen, sütsüzsün, sen, bu ülkenin suyunu içip bu ülkeye ihanet eden kripto DHKP-C’lisin…” suçlamasında bulundu.

İşte Gelecek Partisi’nin açıklaması ve Melih Gökçek’in mesajı:

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın