Mehmet Şimşek Erdoğan’la görüştü teklifi red etti – HABER BİZDEN

Mehmet Şimşek Erdoğan’la görüştü teklifi red etti

şimşek

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le AKP Genel Merkezi’nde görüştü. Habertürk’ün haberine göre davet AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi ve Şimşek saat 20.00 sularında Genel Merkez’e gitti.

Görüşmeye dair AKP’den açıklama geldi. Ziyaretin ‘olağanüstü’ olmadığını belirten AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Mehmet Şimşek’in AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Cumhurbaşkanımız ile görüştü, aktif siyaseti düşünmüyor” dedi.

Çelik ayrıca bir ittifak bildirisi yayınlayacaklarını belirterek, ” ‘İlkemiz budur’ diyeceğiz. Bu ilkeler çerçevesinde seçime gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha önce kulislerde cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının artırılacağı ve bu görevler için Hakan Fidan, İbrahim Kalın ile Mehmet Şimşek’in isimlerinin düşünüldüğü vurgulanmıştı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı daha önce Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetimi konusunda ikna edildiğini yazmış, Reuters haber ajansı da dört AKP yetkilisine dayandırdığı haberinde “AK Parti’nin ilk yıllarındaki ekonomi ilkelerine ve serbest piyasa ekonomisi politikalarına dönüş yapmayı planladığını, Erdoğan’ın ise tekrar seçilmesi durumunda ekonominin başına eski başbakan yardımcısı ve maliye bakanı Mehmet Şimşek’i getireceği” haberini yapmıştı.

%d