Mehmet Aslantuğ, Ahmet Kaya’yı anlatırken gözyaşlarını tutamadı – HABER BİZDEN

Mehmet Aslantuğ, Ahmet Kaya’yı anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili adayı ve oyuncu Mehmet Aslantuğ, tv100 canlı yayında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Aslantuğ, Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde Ahmet Kaya’nın yaşadıklarını yıllar sonra tv100’de anlattı. Aslantuğ, “Çatal atma esnasında oradaydım. Bize denk gelmedi ama densizlikler oldu tabi. Psikolojik olarak, atmosfer başlı başına bir linç zaten yakışık alır mı?” dedi.

Mehmet Aslantuğ’un açıklamalarından satır başları:

AHMET KAYA’YA NE SÖYLEDİ?

-Gülten Hanım yıllar sonra adımı anmış ve ‘Çok mutlu etti bizi’ demiş. Ben bu kadar kirlenmiş bir zamanda, zeminde yaptığımı meziyet olarak konuşmayı bile zulüm olarak kabul ettim. Orada büyük bir ayıp var, yapılan şeyi iltifata gerek yok. Bakmamız gereken odaklanmamız gereken o ayıp. Hepsi özür diledi.

“GÖZLERİ DOLDU, SARILDI”

-Arzum’a dedim ki o da anlamaya çalışıyor. Bana biraz izin ver dedim. O da şaşkın tabi salonda olandan bitenden. Ahmet Kaya’ya, ‘Bu ülke, bu salon duygusunu ne sana ne bana ne de insanına yaşatmayacak. Bunların hiçbirini ciddiye alma’ mealinde şeyler söyledim, gözleri doldu, sarıldı.

“BİZE DENSİZLİKLER OLDU”

-Gerçekten insanların yorgun düştüğü ve çoktan bu işlerin düzelmesi gereken sürece girmeyip bugünlere kalmış olmamız muktedir. Çatal atma esnasında oradaydım. Bize denk gelmedi ama densizlikler oldu tabi. Psikolojik olarak, atmosfer başlı başına bir linç zaten yakışık alır mı?

-Bu siyaset merakı değil, hepimizin hayatında siyaset var ama sanatla siyaseti çok ayrıştırmaya meraklı arkadaşlarımız var oysa çok iç içedir

%d