Meclis’te kavga çıktı!

Meclis'te kavga çıktı!

 Meclis’te kavga çıktı!

13.04.2020 - 23:05

Güncelleme : 13.04.2020 - 23:05

TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt arasında tartışma yaşandı. Tartışma altında vekillerin koronavirüs önlemlerinin başında gelen sosyal mesafe kuralına dikkat etmediği görüldü. Genel Kurulda, İYİ Sözlü MHP’li Ağrı ile görüşme. Oral, “Günde 100 vatandaşımız hayatını kaybediyor. Siz halen ‘İnfaz yasasını muhalefet çıkarmıyor.

‘ Gerçekten çuvallamış durumdasınız. ” Dedi. MHP’li Enginyurt’un, Oral’ı kastederek, “Yalan mı konuşuyoruz? Halen çıkarmıyorsun, halen konuşuyorsun işte. Boş boş konuşuyorsun.” ifadelerini kullanması üzerine, iki milletvekili arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, İYİ Parti’li Oral’ı, Genel Kurula hitap ediyor. Bilgiç, Oral ve Enginyurt arasındaki tartışmanın uzaması üzerine birleşime ara verdi.

VEKİLLER SOSYAL MESAFE KURALINA UYMADI: Türkiye Büyük Millet Meclisi VARDIR Türkiye Büyük Millet Meclisi Vücudunuz. “TOPLUMA ÖRNEK OLMASI GEREKEN KİŞİLER OLARAK SİNİRLERİMİZE HAKİM OLMALIYIZ” TBMM Başkanvekili Bilgiç, aradan sonra değerlendir değerlendirme, son derece zor. Milletvekillerine teşekkür eden Bilgiç, bunun konuştu: Genel Kurulda, daha sonra infaz “Her ne kadar kendimizi maskeyle falan korumaya çalışsak da böyle kapalı bir günde 10-13 saat bir arada olmanın hakikaten riskleri de var. düzenlemelerinin görüşmelerine devam edildi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.