Kılıçdaroğlu’ndan Demirtaş açıklaması – haberbizden

Kılıçdaroğlu’ndan Demirtaş açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu “20. yüzyılda terörden en büyük acıyı yaşayan ülkelerin başında Türkiye gelir” ifadesini kullanarak, ülkedeki vatandaşlar için adalet istediğini söyledi.

CHP lideri Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, “10 Ekim 2015 Ankara katliamı yüreğimizde derin bir yara olarak duruyor. 102 yurttaşımız hayatını kaybetti. Bunların içinde 9 yaşında Veysel de vardı. Veysel’in ne suçu vardı? Terörün bu kadar acımasız olduğunu biliyoruz” dedi.

“Adalet” vurgulu konuşması üzerinden HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler ve iş insanı Osman Kavala’nın tutukluğuna vurgu yapan CHP lideri, “Masum insanların kin ve intikam duygusuyla hapishanede tutulmasını istemiyorum. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler, adaleti arayan avukatlar neden hapishanede? Türkiye’nin bir yol temizliğine ihtiyacı var. Kin ve öfke ile devleti yönetmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın