Kılıçdaroğlu ABD’de tarih verdi: Herkes her şeyi duyacak – HABER BİZDEN

Kılıçdaroğlu ABD’de tarih verdi: Herkes her şeyi duyacak

kılıçdaroğlu

CHP’nin İkinci Yüzyıl Vizyonu’ çerçevesinde ABD’ye giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önemli bir tarih verdi.

Kılıçdaroğlu şu açıklamaları yaptı:

Özellikle iki meseleyi çözmem gerekiyor. Bir; hızla ülkeyi krizden çıkarmak orası kolay programımızda burayı duyacaksınız.

İkincisi ise; bir daha bu tarz sürekli tekrarlanan krizlere girmemizi engelleyecek yapısal adımları atmak. Burası kolay değil çünkü birikmiş öfkemiz, kırgınlıklarımız var. Bu öfkeler haklı bir öfke. Ama geleceğimizi etkilemesine izin vermemiz gerekiyor. Biraz daha sabırlı biraz daha geleceğe umutlu bakan bir yapımızın olması gerekiyor. Geçmişte yaşadıklarımızın çocuklarımızın geleceğine yani olumsuzlukların izin vermemiz lazım. Bu zorlu meseleyi başaracağız. Bunda kararlıyım. Bundan olayı seyahatim hiçbir siyasi içeriğe sahip olmayacak. ABD’de hiç siyasi görüşme istemedim. Önerileri ise reddettim. Etrafımdaki tüm kurmaylarım buna şaşırdılar elbet. Ama ben kararlıyım siyasetin girdaplarından tümüyle çıkıp dünyanın en parlak beyinleri ile geleceği konuşmaya geldim. Bu yolculuk sadece bir ilk durak, İngiltere ve Almanya’da dünyaya anlam ve değer katan kişilerle buluşacağım. Bu çalışmalar bitince tüm Türkiye’ye açıklayacağım yapısal reçeteyi. Herkes görecek. Sadece biraz sabır rica ediyorum Kasım ayında herkes her şeyi duyacak.

Boston’daki Kılıçdaroğlu’na bugün Harvard Üniversitesi’nde Genç Akademi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren eşlik ederek rehberlik yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun 12 Ekim’de de senatör Bernie Sanders’la görüştükten sonra Türkiye’ye dönmesi planlanıyor.

%d blogcu bunu beğendi: