Kaçırılan Kürt işadamı 34 gün sonra ortaya çıktı – HABER BİZDEN

Kaçırılan Kürt işadamı 34 gün sonra ortaya çıktı

Almanya’da yaşayan ve Taksim ile Antalya’da kafe ve restoranları olan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, bir ay önce İstanbul’a geldi. Oğuz, İstanbul’a geldikten sonra 18 Mart günü, Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te dokuz kişi tarafından bir araca bildirilerek kaçırıldı.

İstanbul’da kaçırılan Zeki Oğuz 34 gün sonra dün gece saat 01.00 sıralarında yakınlarına ulaştı.

Avukatı: Açıklama Yapılacak

Oğuz, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Almanya’ya gitti. Oğuz’un nerede olduğu ve neler yaşadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, ailenin avukatı Mesut Can Tarım, “Zeki Oğuz dün bize ulaştı. Kendisinin durumu ve sağlığı yerinde. Emniyetteki işlemlerinin ardından kendisi Almanya’ya gitti” açıklamasını yaptı.

Öte yandan avukat Tarım, konuyla yarın geniş bir açıklama yapılacağını söyledi.

‘Kuzenime Kavuştuk’

Bu arada Zeki Oğuz’un kuzeni Danimarka Sosyalist Halk Parti Milletvekili Halime Oğuz, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Halime Oğuz paylaşımına “Kuzenime kavuştuk. Almanya’ya yolcu ettik” notuyla Zeki Oğuz ile çekilmiş bir fotosunu koydu.   


Ne Olmuştu?

Almanya’da yaşayan ve Taksim ile Antalya’da kafe ve restoranları olan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, bir ay önce İstanbul’a gelmiş ve 18 Mart günü, Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te dokuz kişi tarafından 34 EPD 829 plakalı bir araca bildirilerek kaçırılmıştı.

Zeki Oğuz’un kaçırılmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iki kez suç duyurusunda bulunulmuş, yakınlarının bilgi almak istedikleri Emniyet “İlgileniyoruz” yanıtını vermişti. Olayın basında çıkmaması için ise Oğuz’un kardeşi Yahya Oğuz’un birçok kez dolaylı olarak uyarıldığı öğrenilmişti. 

%d